مبلغ  ⁠⁠⁠۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال به حساب کاربری شما واریز خواهد شد ! فقط با ده هزار تومان .همین الان با ارسال عدد ۱ به xxxx بفرست . هر پیام ۱۰۰ تومان !!!

قطعا از این دست پیامک های تبلیغاتی به دست شما هم رسیده است . گاهی اوقات تعداد دریافت این پیامک های تبلیغاتی در روز آنقدر زیاد است که فرد را عاجز و عصبانی میکند . شاید باورش سخت باشد که تعداد کسانی که فریب این پیامک ها را می خورند و آخر دوره با قبض نجومی برای سیم کارتشان مواجه می شوند کم نیستند .

من در این مطلب آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی برای اندروید ، آی فون و ویندوز فون آماده کرده ام که امیدوارم مفید باشد .

قدم اول این است که شما از هر اپراتوری که سیم کارت داشته باشید ( ایرانسل ، همراه اول  و … ) عدد ۱ را به ۸۰۰ ارسال (پیامک) کنید ( یا #۸۰۰* را شماره گیری کنید و سپس ۱ را انتخاب کنید ) . با اینکار بخش  زیادی از پیامک های تبلیغتی برای شما ارسال نخواهد شد ولی این پایان کار نیست چرا که همچنان پیامک های تبلیغاتی درآمد زا برای شما ارسال خواهد شد !

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

☑ آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی برای آی فون

برای این کار پیامک مورد نظر را باز کنید

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

در گوشه بالا و سمت راست شما واژه Details را مشاهده می‌کنید که به معنی اطلاعات یا جزییات بیشتر است. به آن با انگشت ضربه بزنید.

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

روی i را ضربه بزنید تا قسمت عملکردهای پیامک باز شود .

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

پنجره ای باز خواهد شد که لازم است گزینه Block contact را انتخاب کنید. کار تمام است . توجه داشته باشید این عملیات را برای همه ی شماره هایی که به شما پیامک تبلیغاتی می فرستند باید انجام دهید . از این به بعد از آن شماره پیامکی دریافت نخواهید کرد . برای مسدود کردن (Block) تماس‌ها نیز به همین شکل می توانید اقدام کنید .

☑ آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی برای ویندوز فون

برای مسدود کردن پیامک یا تماس از هر شماره ای کافی است از قسمت پیامک ها یا تماس ها روی شماره ای که میخواهید مسدودش کنید لمس ممتد کنید و از منوی ظاهر شده …block number را انتخاب کنید  . به همین راحتی ! این کار را برای همه شماره های مزاحم تکرار کنید .

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

از قسمت تنظیمات گوشی و بخش call+SMS filter می توانید تنظیمات بیشتری را ببینید و انجام دهید . همچنین شماره های که مسدود کرده اید در این بخش قابل رویت است .

☑ آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی برای اندروید

برای مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی در گوشی های اندرویدی بسته به اینکه سامسونگ باشد یا ال جی یا اچ تی سی و یا … کمی متفاوت است . ولی روند کلی همین گونه است که برای گوشی های ویندوز فونی گفتم

در زیر بلاک کردن شماره در گوشی  سامسونگ را می بینید .

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

✔ مسدود کردن پیامک تبلیغاتی در اندروید با اپلیکیشن اختصاصی

از بهترین روش ها در اندروید استفاده از اپلیکیشن اختصاصی بلاک کردن شماره است . برای اینکار اپلیکیشنهای زیادی در دسترس است که بعضی از آنها علاوه بر پیامک تماس را  هم بلاک میکنند .

اگر قبلا مطلب بهترین اپلیکیشن پی بردن به هویت تماس گیرنده را دیده باشید در آنجا گفتم که اپلیکیشن truecaller علاوه بر نمایش هویت تماس گیرده قابلیت بلاک نمودن تماس گیرنده را نیز دارد . سازنده این اپلیکیشن برای مسدود کردن پیامک تبلیغاتی اپلیکیشن اختصاصی با نام truemessenger را عرضه نموده است که به صورت خودکار پیامک های تبلیغاتی را به نحو احسنت مسدود می کند .

truemessenger

این برنامه جایگزین قسمت پیامک گوشی اندرویدی شده و با استفاده از گزارش کاربرانش به صورت اتوماتیک اسپمر ها را بلاک میکند . هر چند ممکن است به ندرت پیامک تبلیغاتی ای از دستش در برود که شما میتوانید به صورت دستی مسدودش کنید . و یا شماره ای بلاک کند که شما مایل به دریافت پیامک از آن هستید ( مثل سامانه های بانک ها ) که باز هم می توانید به صورت دستی از بلاک خارجش کنید .

آموزش مسدود کردن پیامک های تبلیغاتی

download

 اپلیکیشن truemessenger  را که از زبان فارسی پشتیبانی می کند که از قسمت زیر می توانید دانلود کنید ؛

⏪ دانلود برای اندروید

دانلود از گوگل پلی

دانلود از ایران اپس

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

8 + سیزده =

۱ دیدگاه