در فضای مجازی بسان دنیای واقعی برخورد های لفظی و ناراحتی ها دور از اجتناب نیست . بعضی وقتها این درگیری ها با گذشت یکی ختم به خیر می شود و گاه به مسدود کردن طرفین می انجامد . این مطلب به ما روش های پی بردن به بلاک شدن در اپلیکیشن ها و فضاهای مجازی نظیر واتس اپ ، تلگرام ، فیسبوک ، توییتر ایمو و اینستاگرام  را نشان می دهد . به زبان ساده تر از کجا بفهمیم بلاک شده ایم؟

از کجا بفهمیم بلاک شده ایم

از کجا بفهمیم بلاک شده ایم؟

 

✅ از کجا بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در واتس اپ بلاک شده ایم ؟

 بطور حتم برای شما کاربران واتس اپ مهم است که بدانید آیا دوستان و مخاطبان، شما را بلاک کرده اند یا خیر؟ در مطلب ارسال پیام به واتس اَپ بصورت ناشناس  اشاره کوچکی به این موضوع داشتیم اما اکنون برای اطلاع کامل از این موضوع به مواردی که در ذیل آمده است توجه کنید.

☑ در صورت بلاک بودن، عکس پروفایل و استاتوس مخاطب برای شما نمایش داده نمیشود. اکثریت مخاطبان پروفایل و استاتوس دارند. اگر شما قبلا عکس مخاطب و استاتوس آن را مشاهده میکردید و جدیدا برایتان قابل مشاهده نیست احتمال بلاک شدن شما وجود دارد.
توضیح: اگر شما در دفترچه تلفن موبایلتان، برای مخاطبتان عکس گذاشته اید (تا در صورت تماس عکس مخاطب در صفحه ظاهر شود) در صورت بلاک شدن، در پروفایل واتساپ آن عکسی را میبینید که در دفترچه تلفن ذخیره نموده اید.

☑ پستهای شما با هر فرمتی که ارسال شود در پایین آن، تیک میخورد. و همچنان که مستحضرید تعداد و رنگ تیکها بیانگر وضعیت ارسال پست شما خواهد بود. اگر در پستی که برای مخاطب خود ارسال میکنید فقط یک تیک میخورد بدین مفهوم است که پست به سرور واتساپ وارد شده اما سرور به دلیل بلاک بودن یا در دسترس نبودن، هنوز نتوانسته پیام را به مخاطب ارسال کند. اگر این مورد در یک مدت غیرمتعارف همچنان ادامه داشت احتمال بلاک شدن شما زیاد است.

☑ در صورت بلاک بودن، گزینه های last seen و online که نشان دهنده آخرین استفاده مخاطب شما از واتساپ است برای شما نشان داده نمیشود.

☑ اگر همچنان از بلاک شدن خود مطمئن نشدید میتوانید از روش اضافه نمودن به گروه استفاده کنید. اگر admin یک گروه هستید سعی کنید تا مخاطب را به گروه add کنید. اگر موفق به این کار نشدید و با پیغام couldn’t add مواجه شدید شما توسط مخاطب بلاک شده اید.

☑ میتوانید از یک شماره (سیم کارت) دیگر یا از گوشی دوستانتان کمک بگیرید. شماره مخاطب خود را در گوشی جدید ذخیره کرده تا مخاطب به لیست مخاطبان واتساپ اضافه شود. حال میتوانید مواردی که در فوق گفته شد مورد بررسی قرار دهید. اگر در این امتحان، پروفایل و استاتوس مخاطب قابل مشاهده است یا مهمتر اینکه پیام ارسالی شما، دوتیک میخورد در اینجا به یقین میرسید که شماره شما بلاک شده است.

✅ از کجا بفهمیم در تلگرام بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در تلگرام بلاک شده ایم ؟

☑ در تلگرام با بلاک شدن عکس پروفایل فرد مقابل برای شما نمایش داده نمی شود یعنی اگر شما بلاک شوید یا بلاک کنید فرد بلاک شده قادر به دیدن عکس شما نیست .

☑ آخرین بازدید فرد بلاک کننده به صورت last seen a long time age نمایش داده می شود . توجه کنید که در صورتی که آخرین بازدید از شما مخفی شده باشد عبارت last seen recenty نمایش داده می شود .

✅ از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم ؟

☑ اگر شک دارید که کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده، در مرحله اول سعی کنید اکانت او را در صفحه جست‌و‌جوی اینستاگرام، جست‌و‌جو کنید. اگر اطمینان دارید که نام اکانت او را درست وارد کردید ولی اسم او و اکانت او ظاهر نشد، احتمالا بلاک شده اید

☑ اگر شخص خاصی را قبلا فالو می‌کردید ولی اکنون باید دوباره او را فالو کنید احتمالا جواب مثبت است و او شما را بلاک کرده است .

☑ اگر وقتی وارد صفحه او در اینستاگرام می شوید ولی با انتخاب گزینه Follow هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد، یا اینکه وقتی Follow را انتخاب می‌کنید عبارت Following ظاهر می‌شود ولی وقتی چند دقیقه بعد به صفحه او دوباره سر میزنید باز هم گزینه Follow ظاهر می‌شود نه Following، شما متاسفانه بلاک شده‌اید .

 

✅ از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در توییتر بلاک شده ایم ؟

☑ در توییتر اگر کسی شما را بلاک کرده باشد شما قادر به فالو کردن مجدد آن کاربر نیستید و توییتر این موضوع را به اطلاع شما خواهد رساند .

 

✅ از کجا بفهمیم در فیسبوک بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در فیسبوک بلاک شده ایم ؟

☑ در فیس بوک اگر کسی شما را بلاک کرده باشد ، امکان دیدن پروفایل آن فرد نخواهید داشت . با جستجو هم اسم آن فرد در لیست جستجوی شما ظاهر نخواهد شد .

✅ از کجا بفهمیم در ایمو بلاک شده ایم ؟

از کجا بفهمیم در ایمو بلاک شده ایم ؟

اگر کسی شما را در ایمو (Imo) بلاک کرده باشد شما همچنان می توانید پروفایل او و تاریخچه مکالمات خود با او را مشاهده کنید اما نام او در لیست مخاطبین شما ظاهر نخواهد شد . همچنین اگر به او پیامی بفرستید فقط یک تیک آبی در کنار پیام ظاهر خواهد شد .

درباره نویسنده

سید سجاد موسوی

سید سجاد موسوی

مهندس برق ، شاغل در بخش مخابرات صنعت نفت و علاقه مند به ارتباطات و برنامه ها و سیستم های ارتباطی .

پیام بگذارید

5 × دو =

۱۷ دیدگاه