اگر مطلب من با عنوان ۵ نرم افزار هات اسپات رایگان برای جایگزینی Connectify را خوانده باشید توضیح دادم که چگونه با استفاده از نرم افزار های معرفی شده ، اینترنت لپ تاپ خود را با دیگر دستگاه های پیرامون به اشتراک بگذاریم ؟ به بیان ساده تر چگونه از اینترنت لپ تاپ خود در گوشی یا لپ تاپ دیگری استفاده کنیم ؟

گاهی پیش می آید که اینترنت Adsl یا وایرلس ما قطع باشد یا به آن دسترسی نداشته باشیم و نیاز به اینترنت برای استفاده از آن در لپ تاپ  یا کامپیوتر یا حتی گوشی های دیگر پیرامونمان داشته باشیم . خب ! من در این مطلب اشتراک گذاری اینترنت موبایل در اندروید ، ویندوز فون و آی فون را جمع آوری کرده ام . کافی است یک گوشی با قابلیت اتصال به اینترنت سیم کارت ( Gprs ، ۳G و یا ۴G ) داشته باشید .

اشتراک گذاری اینترنت موبایل

 

✔ اشتراک گذاری اینترنت در آی فون

☑ ابتدا به مسیر زیر رفته و اینترنت سیم کارت خود را همانند شکل زیر فعال کنید.
Settings > Cellular > Cellular Date

☑ سپس به مسیر زیر رفته و گزینه Personal Hotspot را فعال کنید را فعال کنید.می توانید در قسمت Wi-Fi Password یک رمز را برای وای فای گوشی مشخص کنید.

☑ بعد از فعال کردن Personal Hotspot پنجره ای بر روی صفحه نمایش باز خواهد شد که می توانید تنها یک گزینه را انتخاب کنید.
اگر قصد اشتراک گذاری توسط بلوتوث و یا وای فای دارید گزینه اول Turn on Wi-Fi and Bluetooth و اگر اشتراک گذاری توسط کابل را می خواهید گزینه دوم USB only را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری اینترنت موبایل

با انتخاب گزینه اول، وای فای آیفون شما فعال می شود و بصورت مودم وای فای دار عمل کرده و اینترنت را به اشتراک می گذارد. حال شما کافیست که توسط گوشی دیگر یا کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپ خود اقدام به جستجوی وای فای کنید. و به آن  با رمزی که انتخاب کردید ،متصل شوید .

✔ اشتراک گذاری اینترنت در ویندوز فون

اشتراک گذاری اینترنت Internet Sharing برای ویندوز فون یکی از گزینه هایی است که شاید برای ما کاربرد داشته باشد. با این قابلیت که بصورت سیستمی در قسمت تنظیمات ویندوز فون قرار گرفته است میتوانید اینترنت گوشی خود را بصورت وای فای با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید ؛

Setting > Internet Sharing

اشتراک گذاری اینترنت موبایل

یکی از قابلیت هایی که در ویندوز فون ۸.۱ اپدیت اول یا GDR1 اضافه شده اینست که میتوانید اینترنت خود را از طریق بلوتوث نیز به اشتراک بگذارید. دقت داشته باشید که در صورتیکه اپدیت GDR1 را دریافت کرده باشید این گزینه را خواهید داشت. تفاوت این موضوع را در تصویر زیر می بینید ؛

 

اشتراک گذاری اینترنت موبایل

 

✔ اشتراک گذاری اینترنت در اندروید

برای استفاده از اینترنت سیم کارت گوشی یا تبلت اندرویدی در دستگاه های مجاور اعم از لپ تاپ ، کامپیوتر شخصی و یا گوشی یا تبلت دیگر مطابق تصویر زیر اقدام کنید ؛

اشتراک گذاری اینترنت موبایل

☑  Portable Wi-Fi hotspot : برای انتشار اینترنت گوشی یا تبلت از طریق وای فای است . از طریق گزینه زیر آن  Setup Wi-Fi hotspot میتوانید برای آن نام و پسورد انتخاب کنید . ( SSID (نام‌کاربری) و پسورد را وارد کنید. تنظیمات امنیت را بر روی گزینه WPA2 PSK قرار دهید و از طریق دستگاه های دیگر وای فای پیرامون را جستجو کنید و پس از یافتن متصل شوید .)

☑ USB Tethering: برای انتشار اینترنت گوشی یا تبلت اندرویدی از طریق کابل است . برای این کار لازم است که در کامپیوتر ویا لپ تاپ شما آخرین درایور گوشی یا تبلت نصب شده باشد . ( پس از Enable کردن این گزینه به صفحه مربوط به Network Adapter را در ویندوز لپ‌تاپ خود مراجعه کنید . اتصال و اشتراک گذاری سرویس اینترنت از طریق اتصال USB در ویندوز با نام Remote NDIS based Internet Sharing Device شناخته ‌میشود )

☑ Bluetooth Tethering: برای اشتراک گذاری اینترنت سیم کارت با بلوتوث است که سرعت اینترنت از دو روش دیگر کند تر خواهد بود .

پیش از همه ی اینها لازم است که اینترنت سیم کارت شما ( اتصال داده ) فعال باشد . من آماده پاسخگویی به هر سوال مرتبط می باشم . می توانید از قسمت دیدگاه ها برای این کار اقدام کنید .

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

شانزده + 19 =