سینماگراف عکسی است که در آن یک جنبش جزئی و بصورت تکراری رخ می دهد . یا به بیان دیگر سینماگراف به تصاویر متحرکی گفته می‌شود که بخشی از آن ( نه همه ی آن ) در حال حرکت است . چیزی بیشتر از یک عکس و کمتر از یک فیلم . در واقع شما در سینماگراف یک عکس ثابت را می بینید که قسمتی از آن به طرز ظریفی حرکت می کند .

سینماگراف در فرمت GIF متحرک و یا به عنوان ویدئو منتشر شده است ، و می تواند این توهم را که بیننده القا کند که در حال تماشای بخشی از یک ویدیو است . به طور مثال تصویر زنی خودش ثابت است ولی موهایش در باد تکان میخورد !به عکس زیر توجه کنید؛

بهترین اپلیکیشن های ساخت سینماگراف

چگونه عکس متحرک سینماگراف بسازیم ؟

دیدن این گونه تصاویر متحرک دل هر بیننده ای را مشتاق می کند که خود دست بکار شده و سینماگراف بسازد . اما چطور سینماگراف بسازیم ؟

من در این مطلب بهترین اپلیکیشن های ساخت سینماگراف برای اندروید ، ویندوز فون و آی اُ اِس را گرد آوری کرده ام . کافیست آن ها نصب کنید و به راحتی سینماگراف خودتان رابسازید

✔ اپلیکیشن ساخت سینماگراف برای اندروید 

بهترین اپلیکیشن های ساخت سینماگراف

Fotodanz

این اپلیکیشن یهترین ابزار برای تعیه سینماگراف در اندروید بشمار می رود . با اجرای  Fotodanz و ۳ تا ۵ ثانیه فیلمبرداری ، باید دور محلی که می‌خواهید متحرک بماند یک دایره ترسیم کنید. در مرحله بعد می‌توانید پیش‌نمایش کار را ببینید و در صورت لزوم اصلاحات لازم را انجام دهید. در این برنامه می‌توانید از فیلترهای متفاوتی برای ایجاد تصویر نهایی استفاده کنید.

بهترین اپلیکیشن های ساخت سینماگراف

برای دانلود Fotodanz از لینکهای زیر استفاده کنید؛

⏪ دانلود Fotodanz برای اندروید

دانلود فایل APK

دانلود از گوگل پلی

 

اپلیکیشن ساخت سینماگراف برای آیفون

Cinemagr.am

Cinemagr.am

برای استفاده از این اپلیکیشن ویژه آی اُ اِس که بصورت رایگان قابل دانلود و نصب است ، می توانید یک ویدئو گرفته و سپس بخشی از این فیلم را برای ساخت تصویر ثابت استفاده کرد. در مرحله بعد جایی از تصویر را که می‌خواهید متحرک باشد را انتخاب کنید. حالا سرعت پخش فیلم را انتخاب کرده و جهت پخش فیلم را نیز تعیین کنید. سپس می‌توانید فیلترهایی را به تصویر اضافه کنید.

این برنامه به غیر از ساخت سینماگراف یک شبکه اجتماعی هم هست و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید آنرا علاوه بر شبکه‌های اجتماعی معمول در شبکه اجتماعی خود نرم‌افزار نیز به اشتراک بگذارید. بیاد داشته باشید هرچه فیلمبرداری شما بدون لرزش باشد سینماگراف شما نیز با کیفیت تر می شود .

cinemagram

برای دانلودCinemagr.am از لینک زیر استفاده کنید ؛

⏪ دانلود Cinemagr.am برای آیفون و آی پد

دانلود از اپ استور 

همچنین اپلیکیشن های  Flixel  ،Echograph ، Kinotopic و iCinegraph  نیز جهت تهیه سینماگراف در آی اُ اِس قابل استفاده و بهره برداری است .

 

اپلیکیشن ساخت سینماگراف برای ویندوز فون

cinemagraph

Cinemagraph

این برنامه برای ایجاد تصاویر سینما گراف در گوشی های ویندوز فون طراحی شده است. در این اپلیکیشن هم تنها کافی است تا محدوده ای را که می خواهید تا متحرک باشد را از فیلمی که تهیه کرده اید انتخاب کنید و سینماگراف خود را بسازید.

بهترین اپلیکیشن های ساخت سینماگراف

 

برای دانلود Cinemagraph از لینک زیر استفاده کنید ؛

⏪ دانلود Cinemagraph برای ویندوز فون

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

2 × یک =

۲ دیدگاه