بهره‌ وری ، عبارت است از، بدست آوردن حداکثر سود ممکن، با بهره‌گیری و استفاده بهینه از نیروی کار، توان، استعداد ومهارت نیروی انسانی، زمین، ماشین، پول، تجهیزات، زمان، مکان و…به منظور ارتقاء رفاه جامعه. بهره‌وری به نسبت کار انجام شده به کاری که باید انجام می‌شده اطلاق می‌شود. در اینجا بهترین روش های افزایش بهره‌وری را که به تلاش دیجی کالا مگ ترجمه شده است برایتان باز نشر می کنیم

همه‌ی ما دوست داریم به بهینه‌ترین شکل ممکن کار کنیم و در زندگی بهره‌ وری بالایی داشته باشیم. افزایش بهره‌ وری به معنی این نیست که در طول روز حجم خیلی زیادی کار انجام دهیم، بلکه بدین معنی است که مدیریت خیلی خوبی روی زمان و کارهایی که انجام می‌دهیم داشته باشیم. در ادامه می‌توانید بهترین روش های افزایش بهره‌وری در زندگی را ببینید.

بطور کلی عوامل مؤثر برای افزایش سطح بهره‌وری را می‌توان چنین برشمرد:

  • بهبود کیفی عامل کار
  • بهبود روابط حاکم بین مدیر و کارکنان
  • بهبود در بکارگیری رهاوردهای فناورانه
  • توجه و اصلاح عوامل محیطی

 

بهترین روش های افزایش بهره‌وری

 

بهترین روش های افزایش بهره‌وری

بهترین روش های افزایش بهره‌وری

بهره‌وری مقوله جدیدی است که به دنبال طرح موضوع بهره‌وری در جامعه روبه رشد و متحول و پویا مطرح می گردد. تحقق اهداف و دستاوردها و نتایج مورد انتظار در ابعاد مختلف علمی، آموزشی، پژوهش و فناوری و …   مستلزم تدوین برنامه ای جامع در زمینه بهره‌وری و اجرای کامل آنهاست. بررسی سهم رشد بهره‌وری کل عوامل تولید در رشد اقتصادی درکشور های توسعه یافته یا در حال گذار بیانگر این واقعیت است که در دو دهه گذشته در این کشورها سعی شده سهم عمده ای از رشد اقتصادی از طریق رشد شاخص های بهره‌وری کل عوامل تامین شود. امروزه دستیابی به رشد اقتصادی از طریق ارتقای بهره‌وری از مهمترین اهداف اقتصادی کشورها به شمار می رود. مصادیق بهره‌وری به طور صریح و ضمنی در برنامه های توسعه اقتصادی مدنظر قرار گرفته است.

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

6 + 9 =

۱ دیدگاه