بیشتر اسمارت فون ها دارای صدایی می باشند که هنگام عکس گرفتن از بلندگوهای آن پخش می شود . این صدا می تواند باعث جلب توجه شود مخصوصاً زمانی که می خواهید بااحتیاط و یا در جایی ساکت عکس بگیریم . اگر می خواهید به راحتی صدای شاتر دوربین گوشی اندرویدیتان را خاموش یا تا حد امکان کم کنید و بی صدا عکس بگیرید با ما در ادامه همراه باشید

بی صدا عکس بگیرید

در برخی گوشی ها خاموش کردن صدای شاتر دوربین در نواحی و مناطق خاصی غیرمجاز و غیرفعال است برای این گوشی ها باید ابتدا ناحیه و مکان خود را تغییر داده و سپس راهکارهای زیر را بکار گیرید.

☑ غیرفعال کردن صدای شاتر در اندروید:

بی صدا عکس بگیرید

اندروید تنظیماتی که صدای شاتر دوربین را غیرفعال کند ندارد به جای آن شما می توانید تنظیمات اعلان را روی سایلنت یا ویبره تنظیم کنید. این تنظیمات را می توانید با کلیدهای کم و زیاد کردن صدا در کنار دستگاه استفاده کنید.

☑ در گوشی های Sony بی صدا عکس بگیرید :

در دستگاههای اکسپریای سونی شما می توانید در برنامهٔ دوربین دستگاه روی آیکن منو ضربه بزنید سپس روی علامت چرخ دنده و از نوار لغزنده کنار sound می توانید صدای شاتر دوربین را روی off تنظیم و آن را غیرفعال کنید.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های OnePlus بی صدا عکس بگیرید :

در این گوشی ها شما باید با فشار به قسمت چپ صفحه نمایش خود منو را باز کرده و روی علامت چرخ دنده ضربه بزنید در پنجره باز شده شما می توانید تنظیمات و گزینه هایی را مربوط به صدای شاتر دوربین ببینید. صدای شاتر دوربین را روی off تنظیم کنید.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های LG بی صدا عکس بگیرید :

گوشی های LG هم مانند خود سیستم عامل اندروید تنظیمات خاص و جداگانه ای برای صدای شاتر دوربین ندارد به جای آن شما باید تنظیمات پروفایل مورد استفاده و یا اعلان هایتان را روی ویبره یا do not disturb تنظیم کرده و بعد از آن دیگر صدای شاتر دوربین تان را هنگام عکس گرفتن نخواهید شنید.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های سامسونگ بی صدا عکس بگیرید :

در لانچر اختصاصی سامسونگ که touchwiz نام دارد برای غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین تان در برنامهٔ مربوط به دوربین روی علامت چرخ دنده ضربه بزنید و سپس گزینهٔ shutter sound را پیدا کرده و در قسمت پایین آن سوئیچ مربوط به آن را روی off تنظیم کنید.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های HTC بی صدا عکس بگیرید :

این مدل از گوشی ها روش پیچیده ای برای غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین دارند روش کار بدین گونه است که برنامهٔ دوربین را اجرا کنید روی آیکن نقطه که مربوط به منوی برنامه است ضربه بزنید سپس چرخ دنده را انتخاب کنید پنجرهٔ تنظیمات دوربین دستگاه برایتان باز می شود از قسمت generall setting گزینهٔ camera shutter sound را پیدا کرده و علامت تیک کنار آن را بردارید.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های Motorola بی صدا عکس بگیرید :

در این گوشی ها یک میانبر برای اینکار تخصیص داده شده است که در منوی کشویی سمت چپ صفحه وجود دارد.

منوی کشویی کنار صفحه را باز کرده در صفحه باز شده آیکنی بلندگو مانند وجود دارد که برای تنظیم فعال و یا غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین تان است.

بی صدا عکس بگیرید

☑ در گوشی های هواوی بی صدا عکس بگیرید :

به برنامه دوربین دستگاه رفته روی آیکن منو ضربه بزنید (علامت سه خط) و دکمه تنظیمات را بزنید (علامت چرخ دنده) سپس به قسمت mute بروید و آن را فعال کنید وقتی گزینه mute فعال شود در واقع صدای شاتر دوربین شما غیرفعال و قطع می شود.

بی صدا عکس بگیرید

در این مواردی که بیان شد چنانچه شما تنظیمات شاتر دوربین تان را فعال یا غیرفعال کنید روی پروفایل کنونی تان که در حال استفاده از آن هستید تنظیم می شود.

شما در هر مدل گوشی با سایلنت کردن کامل گوشی می توانید صدای شاتر دوربین را قطع کنید و دیگر صدای آن را نخواهید شنید.

اگر گوشی شما در آموزشی که بیان کردیم وجود نداشت یا با انجام تنظیمات مربوطه نتوانستید صدای شاتر دوربین تان را قطع کنید و بی صدا عکس بگیرید می توانید نرم افزار Silent Camera Pro را از اینترنت دانلود کرده و تنظیمات شاتر دوربین تان را از طریق این نرم افزار انجام دهید.

download

برای دانلود جدیدترین و آخرین ورژن Silent Camera Pro از لینکهای زیر استفاده کنید؛

⤵ دانلود برای اندروید

دانلود از     گوگل پلی

منبع

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

بیست − 3 =