با توجه به اینکه امروزه درصد بالایی از پکیج های ESET حال حاضر در بازار ایران تقلبی و Fake هستند و یا از لحاظ قانونی لایسنس های قابل استفاده در حوزه خاورمیانه نمیباشد و فاقد مجوز فروش از کمپانی اصلی میباشند این درحالی است که این کاربران اغلب قیمت و مبلغ لایسنس های اصلی را پرداخت کرده اما لایسنس غیر اصلی به عنوان پکیج اصلی حوزه خاورمیانه دریافت میکنند. لذا روش تشخیص آنتی ویروس اصلی نود۳۲ از تقلبی و ویژگی های لایسنس های اصلی ESET در حوزه خاورمیانه را در این مطلب بیان می کنیم:

تشخیص آنتی ویروس اصلی نود32 از تقلبی

تشخیص آنتی ویروس اصلی نود۳۲ از تقلبی

آنتی ویروس هایی که هر چهار مورد زیر را نداشته باشند تقلبی هستند

تشخیص آنتی ویروس اصلی نود32 از تقلبی

۱ – وجود آرم ESET Middle East و لایسنس های RN مخصوص ایران در بالای پکیج ها ذکر شده باشد

اولین مشخصه سریال های اورجینال ESET در منطقه خاورمیانه فرمت و شکل ظاهری سریال است. دقت نمائید که در صورتی که لایسنس در سایت ESET.com رجیستر نشود این مشخصه ارزشی ندارد . لایسنس های اورجینال در حوزه خاورمیانه سریالی ۲۰ کاراکتری شامل پنج بخش ۴ حرفی بوده که با حروف RN یا AE آغاز میشود. RN مشخصه محصولات ESET NOD32 مخصوص ایران است و AE هم لایسنس های صادره از دفتر دبی ESET برای حوزه خاورمیانه است.

۲ – وجود عبارت ” ویژه فروش در جمهوری اسلامی ایران ” در سمت چپ پکیج پکیج ها درج شده باشد

مهمترین مشخصه لایسنس های اورجینال خانگی ESET در حوزه خاورمیانه ، فعال شدن سریال آنتی ویروس در وب سایت رسمی ESET خاورمیانه در آدرس http://www.eset.com/me/activate می باشد.
همچنین سریال های قانونی ESET در ایران باید دارای امکان استعلام و بازیابی لایسنس از طریق سایت اصلی کمپانی باشد. شما میتوانید با مراجعه به لینک https://store.esetme.com/increase یوزرنیم و پسورد آنتی ویروس نود۳۲ یا اسمارت سکیوریتی خود را استعلام کنید. با وارد کردن یوزرنیم و پسورد در سایت فوق نام خریدار اصلی و چند کاربره بودن لایسنس نمایش داده میشود. اگر به هر دلیلی نام شما و مشخصات لایسنس نمایش داده نشود یعنی لایسنس شما قانونی و تحت نظر ESET ME و نمایندگان ایران نمی باشد.

۳ – وجود آرم موبایل سکیوریتی رایگان در سمت چپ پکیج ها 

برای تشخیص آنتی ویروس اصلی نود۳۲ از تقلبی ، آرم موبایل سکیوریتی رایگان در سمت چپ پکیج ها میبایست مانند شکل بالا باشد

۴. لایسنس اورجنیال با اعتبار دقیقا ۳۶۵ روزه 

مشخصه چهارم لایسنس های اورجینال مدت زمان دقیق آن است. لایسنس اصلی از زمان فعال سازی دقیقا به مدت ۳۶۵ روز اعتبار دارند . اما لایسنس های تقلبی به دلیل اینکه یک یا چند روز قبل در سایت اصلی ثبت شده اند و به چندین کاربر فروخته میشوند در آنتی ویروس تاریخی یک یا چند روز عقب تر از تاریخ فعال سازی را نشان میدهد . برای مثال لایسنس های تقلبی در هنگام فعال سازی و در ایمیل لایسنس تاریخ امروز را نشان میدهند ولی پس از فعال سازی در آنتی ویروس تاریخ لایسنس از یک یا چند روز قبل آغاز شده است. یعنی لایسنس کمتر از ۳۶۵ روز اعتبار دارد. این بدین معناست که لایسنس توسط آن شرکت به صورت همزمان طی روز های اخیر به چندین کاربر به صورت همزمان واگذار شده است که این امر احتمال مسدود شدن لایسنس و انقضای زودهنگام Username/Password را بسیار زیاد خواهد کرد.

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

16 − سیزده =

۱ دیدگاه