ویندوز ۱۰ به گونه ای طراحی شده که به شکل خودکار آپدیت ها را دانلود و نصب کند. البته در بعضی مواقع حجم این آپدیت ها بسیار زیاد است و ممکن است که سرعت اینترنت شما را کم کنند یا حتی روی عملکرد سیستم عامل هم در آن زمان تاثیر بگذارند. به همین دلیل در بعضی مواقع باید قابلیت بروز رسان خودکار این سیستم عامل را از کار انداخت. در این مطلب که برگرفته از مقاله دیجی کالا مگ است با غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰ آشنا خواهید شد.

البته به یاد داشته باشید که عملکرد بهتر سیستم عامل ویندوز ۱۰ به آپدیت آن بستگی دارد و ایمنی و خدمات بهتر را فراهم می کند . پس بهتر است که این آپدیت ها را در زمان مناسب روی سیستم خود نصب کنید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

 

برای غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰ دکمه ویندوز را از صفحه کلید فشار دهید و کلمه Services را تایپ کنید . در پیشنهاد اول برنامه Services ظاهر می شود .آن را اجرا کنید

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

با وارد شدن به قسمت Services به دنبال گزینه‌ای به نام Windows Update باشید. روی آن دابل کلیک کنید تا بتوانید به تنظیمات مخصوص این بخش وارد شوید.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

در این قسمت باید همانند شکل زیر عمل کنید. قسمت Startup Type را روی Disabled قرار دهید و در قسمت Service Status روی Stop کلیک کنید. چند ثانیه طول خواهید کشید تا این سرویس به شکل کلی غیرفعال شود.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

در آینده که فرصت دانلود داشتید می توانید این قسمت را فعال کنید ( ماهی یک بار این کار را انجام دهید ) ، باید تمام مراحل بالا را طی کنید و در آخر روی گزینه Start کلیک کنید. بعد از این کار باید به قسمت Windows Update بروید. عبارت Windows Update را در محیط جستجوی منوی استارت تایپ کنید و در صفحه به نمایش در آمده باید روی Retry کلیک کنید تا سیستم عامل تمام آپدیت ها را دانلود کند.

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

پانزده − 13 =