مشاوره رابطه ای است بین دو فرد که در آن یکی می کوشد تا دیگری را درک و در حل مسائل سازگاری و انطباقی کمک کند. زمینه ی مشاوره ی انطباقی ، بیشتر شامل مشاوره ی تحصیلی ، مشاوره ی خانوادگی ، مشاوره ی حرفه ای و اجتماعی و نظایر آنهاست .

در ادامه مباحث سبک زندگی بر آن شدیم که پیرامون اهمیت مشاور خانواده مطلبی داشته باشیم . برای شروع باید بدانید وظیفهٔ مشاور به عنوان شخصی که داری مهارتهای علمی روان‌درمانی است، یاری رساندن و ارائه راه حل به مراجع دربار‌‌‌هٔ مشکلاتی است که مراجع در شغل، روابط، احساسات و دیگر امور خود مطرح می‌کند .از نظر واژه شناسی، مشاوره به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که در جریان آن، فردی را در غلبه بر مشکلاتش یاری می‌دهند.

فواید مراجعه به مشاور خانواده

مشاوره روانشناسی کاری تخصصی است که فقط در حیطه صلاحیت متخصص روانشناس است و با راهنمایی، نصیحت و پند و اندرز که هر کسی می‌تواند خود را در آن متخصص بداند تفاوت زیادی دارد. در مشاوره روانشناسی متخصص روانشناس همان الگوها، متدها و شیوه‌های آزمایش شده‌ علمی را بکار می‌برد که در مورد روان‌درمانی به تایید رسیده‌اند. تشخیص اینکه مراجعه‌کننده احتیاج به مشاوره و یا روان‌درمانی دارد همیشه احتیاج به دقت و بررسی کافی دارد.

برای اینکه بدانید مشاور کیست و انواع مشاور چیست به لینک زیر مراجعه کنید ؛

مشاوره چیست ؟

فواید مراجعه به مشاور خانواده

فواید مراجعه به مشاور خانواده

 

مشکلات خانوادگی مانع تحقق استعدادهای اعضای خانواده شده و نابسامانیهای روانی و مشکلات رفتاری را فراهم می آورد . به طور قطع هیچ کس مایل نیست که روابط خانوادگی خود را در معرض فروپاشی ببیند . هیچ کس از این که زندگیش مملو از استرس ، افسردگی و درگیری و تشنج باشد خرسند نیست . تصور این که هر زندگی نرمالی به چنین آینده ای دچار شود هم دشوار است . بهترین راه برای پیشگیری و درمان اختلافات خانوادگی و ایجاد زندگی شاد مراجعه به مشاور خانوادگی خوب است .

دکتر رزگار قادرپور از اعضای هیئت رئیسه انجمن علمی مشاور ایران در برنامه رادیویی که به همت رادیو ایران تهیه شده است به مسائل زیر پاسخ روشن میدهد :

دکتر رزگار قادرپور

دکتر رزگار قادرپور

✔ روان چیست؟ چگونه می شود از این بُعد وجودی مراقبت نمود؟
✔ انواع خدمات حوزه روان کدام ها هستند و نحوه دسترسی به آنها چگونه است؟
✔مشاوره خانواده چیست و کدام حوزه ها را تحت پوشش قرار می دهد؟
✔مشاور خانواده ی اصلح کیست و چگونه می توان آنرا تشخیص داد؟
فواید مراجعه به مشاور خانواده چیست ؟
چرا باید به مشاور خانواده مراجعه کنیم ؟

این برنامه در دو فایل صوتی تهیه شده است که از پخش کننده آنلاین زیر میتوانید به آنها گوش کنید و بهره ببرید ؛

 

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

2 + 7 =

۱ دیدگاه