امروزه به طور میانگین کمترعکسی دیگران را تحت تاثیر خود قرار می دهد به همین خاطر افراد به دنبال راه هایی مثل بالا رفتن از بام خانه، برج یا ایستادن روی نرده ی پل ها و یا سلفی گرفتن در حال پریدن در آسمان را برای گرفتن سلفی های خود انتخاب می کنند، که در برخی موارد دیده شده آنها تلاش برای سلفی گرفتن با یک حیوان وحشی را دارند. به عبارتی ساده باید بگوییم، آنها برای گرفتن عکس کارهای احمقانه انجام می دهند. بنابرین محافظت از فرزندان در سلفی های خطرناک وظیفه جدید والدین است .

محافظت از فرزندان در سلفی های خطرناک

کودکان و نوجوانان بیشتر در معرض خطرات و آسیب های سلفی می باشند. آنها بیش از حد پر انرژی هستند و احساس خطر را کمتر تجربه کرده اند. علاوه بر این، بسیاری از آنها ترجیح می دهند یک زندگی آنلاین داشته باشند و طالب راه هایی اند که اعتماد بنفس خود را توسط آن افزایش دهند.
متاسفانه، گاهی اوقات تلاش آنها برای گرفتن سلفی به یک تراژدی ختم می شود. به عنوان مثال، کودکانی بوده اند که از پل ها یا از تخته سنگ ها سقوط کرده اند، سیم قطار برقی را به دست گرفته و دچار برق گرفتگی شده اند یا در آب های آزاد غرق شده اند و …افرادی هم وجود دارند که با سلاح های گرم از خود سلفی می گیرند که مسلما این کار هم عواقبی به همراه دارد. بهترین حالت سناریو این است که آن ها به زخمی و مجروح به بیمارستان منتقل شوند، با این حال، ما اخبار بدتری را هم درباره گرفتن سلفی شنیده ایم. حتی صفحه ای در ویکی پدیا وجود دارد که تمامی صدمات مرگ و میر ناشی از سلفی در آن ثبت شده است.

محافظت از فرزندان در سلفی های خطرناک

محافظت از فرزندان در سلفی های خطرناک

نکاتی برای والدین

در ابتدا همچنان باید این مسئله را تکرار کنیم که فرزندان خود را در شبکه های اجتماعی به حال خود رها نکنید و صفحات اجتماعی آنان را به طور منظم چک کنید. این تنها راه ساده ای است که از احوالات فرزندتان مطلع شوید.
البته، علاقه فرزندتان به سلفی ملاکی برای وحشت نیست و نباید بترسید اما با این حال، هنگامی که در حال عکس گرفتن هستید، بهتر است مطمئن شوید که فرزندتان در خطر نیست و نیاز است که شما با آن ها در این باره صحبت کنید و از خطرات سلفی گرفتن با استناد بر نمونه های کاملا علنی، برای آنها بگویید.
در کنار این صحبت ها، شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن های حفاظت کودکان، لحظه به لحظه ی سرچ های کودک خود را چک کنید که عبارت هایی مثل “سلفی در نقاط خطرناک”، “سلفی های هیجان انگیز” یا “سلفی روی سقف قطار” باید باعث نگرانی شما شوند.
هرگز فراموش نکنید که اعتماد و شفاف سازی در رابطه، بهترین راه برای تضمین امنیت فرزند شما است .

منبع

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

دو + 13 =