سرعت اینترنت یکی از اصلی‌ ترین شکایت‌های همیشگی ما کاربران اینترنت بوده و به خصوص در ایران مشکلات سرعت کم همواره به گردن سرویس دهنده و مخابرات ( شرکت زیرساخت) انداخته شده که در بسیاری از موارد درست هم هست. اما واقعیت این است که در بسیاری از اوقات تنظیمات و مشکلات Wi-Fi خانه‌ها و محل کار ما هم جزو دلایل کندی اینترنت است. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به چگونه وای فای پرسرعت تری داشته باشیم :

 

چگونه وای فای پرسرعت تری داشته باشیم

 

– بهتر از با یک تست سرعت شروع کنیم. سایت‌هایی مثل Speedtest.net  یا حتی ابزارهایی که برخی خدمات دهندگان اینترنت در اختیارمان می‌گذارند نقطه شروع خوبی است. اگر احساس می‌کنید به خاطر دور بودن از روتر ممکن است سرعت شما کمتر باشد با نزدیک شدن به روتر تست را انجام دهید. همچنین بهتر است یک بار با استفاده از کابل مستقیما روتر را به کامپیوتر متصل کنید و سپس تست سرعت بگیرید و تفاوت‌ها را ببینید.

– اگریک مودم عهد عتیق دارید بهتر است روتر جدیدتری بخرید. مودم‌های جدید تکنولوژی‌های ارتباطی جدیدتری را پشتیبانی می‌کنند و سرعت اینترنت را بهبود می‌دهند.

– هرازچندگاهی روتر را روشن و خاموش کنید. این امکان در بسیاری اوقات سرعت اتصال شما را افزایش می‌دهد.

– روتر وایرلس را در نقطه مرکزی در خانه یا محل کار قرار دهید و آن را پشت وسایل دیگر یا زیر میز نگذارید. تداخل فرکانسی در داخل خانه می‌تواند باعث کاهش سرعت اینترنت بی سیم شود. اگر در یک محله شلوغ و پر از شبکه‌های وای-فای زندگی می‌کنید یا در داخل محل زندگی یا کار از دوربین‌های مدار بسته بی سیم، تلفن بی سیم یا دیگر تجهیزات صوتی و تصویری که بی سیم هستند استفاده می‌کنید خوب است بدانید که ممکن است کندی اتصال شما به اینترنت می‌تواند ناشی از آن‌ها باشد.

روترها معمولا کانال‌های فرکانسی مختلفی را پشتیبانی می‌کنند و در بسیاری اوقات روی کانال‌های پیش فرض ( ۶ یا ۱۱) قرار دارند. از داخل تنظیمات داخل روتر می‌توان کانال‌های فرکانس را تغییر داد و باعث افزایش قدرت سیگنال شد. همچنین استفاده از روترهای دوباند (Dual Band) باعث تداخل کمتر می‌شوند و استفاده از آن‌ها توصیه می‌شود. مطمئن شوید که شبکه شما با تنظیمات WPA پسورد محافظت می‌شود و امکان هک آن به حداقل رسیده است.

اگر یک همخانه دارید ممکن است در بسیاری اوقات نوع استفاده او باعث کاهش سرعت اینترنت شما شود. بعضی روترها امکان تغییر تنظیمات Qos ( کیفیت سرویس) را دارند به این ترتیب که می‌توانید به دستگاه‌های متصل به روتر اولویت ترافیک بدهید.

این ویدئو برای اینکه بدانیم چگونه وای فای پرسرعت تری داشته باشیم کمک خواهد کرد

 

متن مطلب از سایت itiran.com است

 

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

4 × دو =

۸ دیدگاه