پاور سوپلای (منبع تغذیه ) ازمهمترین اجزای یک سیستم است که در اغلب موارد اهمیت آن نادیده گرفته می شود . گرین (green) با تجربه ۱۵ ساله خود و عملکرد مطلوب در تولید پاور سوپلای و ارائه خدمات پس از فروش کم نظیر توانسته است بخش عمده ای از بازار قطعات سیستم کامپیوتری را در اختیار بگیرد .

green

✔مزایای انتخاب پاور سوپلای مناسب

استفاده از پاور متناسب با سخت افزار موجب عملکرد بهتر قطعات، تثبیت طول عمر مفید قطعات، کاهش مصرف انرژی کامپیوتر ، بازدهی بهتر و … در کنار قابلیت ارتقای بهتر قطعات سخت افزاری در آینده می گردد. از دیگر مزایای انتخاب پاور سوپلای مناسب موارد زیر نیز مورد تاکید است ؛

☑عملکرد بهتر قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب افزایش دقت ولتاژ خروجی پاور و همچنین رگولاسیون بهتر پاور در بارگذاری های متقابل می شود که نهایتا باعث عملکرد بهتر قطعات تغذیه شونده خواهد شد.

☑کاهش مصرف انرژی کامپیوتر:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کارکرد پاور در دامنه ۲۰ الی ۸۰ درصد توان خروجی اش می شود. این محدوده دارای بهترین شرایط برای عملکرد پاورهای استاندارد در بحث کاهش اتلاف انرژی میباشد.

☑تثبیت طول عمر قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کاهش نویز و ریپل در ولتاژ خروجی پاور می شود که این موضوع باعث عملکرد بهتر رگولاتورها و کاهش دمای آنها و نهایتا تثبیت طول عمر قطعات خواهد شد.

☑آینده نگری در ارتقای قطعات سخت افزاری:

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب ایجاد محدوده ای امن برای ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده خواهد شد و شما نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه پاور جدید نخواهید داشت.

چگونه یک پاور سوپلای گرین مناسب بخریم؟

✔چگونه یک پاور سوپلای گرین مناسب بخریم؟

پارامترهای موثر در انتخاب پاور متناسب با نیاز سخت افزاری عبارتند از ؛

☑تناسب قدرت خروجی شاخه ۱۲V+

☑تناسب تعداد و نوع کانکتورها

☑تناسب توان خروجی پاور

☑ویرایش مدار، نوع کاربرد و سایر موارد

با توجه به موارد مطرح شده فوق، نرم افزار محاسبه توان مصرفی گرین اقدام به محاسبه توان مصرفی کلی سیستم در کنار اولویت بخشیدن به میزان مصرف انرژی سخت افزار معرفی شده از شاخه ۱۲V+ پاور نموده و نهایتا با در نظر گرفتن تعداد و نوع کانکتورهای مورد نیاز، اقدام به پیشنهاد پاور متناسب با سخت افزار اعلام شده می نماید.

برای اینکه بدانید کدام پاور سوپلای مناسب سیستم شماست پس از انتخاب دیگر قطعات سخت افزاری اعم از مادر بورد ، سی پی یو ، رم و کارت گرافیک و … از محاسبه گر سایت گرین در ایران جهت انتخاب مناسب پاور اقدام کنید؛

نرم افزار آنلاین انتخاب پاور سوپلای گرین مناسب

چگونه یک پاور سوپلای گرین مناسب بخریم؟

پس از مراجعه به محاسبه گر فوق در پایین صفحه و پر کردن فرم مزبور مطابق دیگر قطعات انتخابی سیستم شما نرم افزار بهترین و مناسب ترین منبع تغذیه را بشما معرفی میکند

چگونه یک پاور سوپلای گرین مناسب بخریم؟

درباره نویسنده

میثم ذوالفقارلو

میثم ذوالفقارلو

مدیر و نویسنده سایت تک وو

یک علاقمند به اشتراک گذاری آموخته های خود در زمینه تکنولوژی گجت ها ، اپلیکیشن ها و دنیای پیرامونمان

پیام بگذارید

نوزده − چهارده =